تور پاتايا, قيمت تور تايلند, تور لحظه آخري پاتايا تور پاتايا, قيمت تور تايلند, تور لحظه آخري پاتايا .

تور پاتايا, قيمت تور تايلند, تور لحظه آخري پاتايا

تاريخچه ي پاتايا

پاتايا

تاريخچه ي پاتايا

درباره پاتايا

پاتايا يكي از گرم ترين مناطق ساحلي تفريحي در تايلند است. پاتايا داراي امكانات تفريحي و هتل ها و اقامتگاه هاي بسياري مي باشد. درباره پاتايا در اين مطلب مفصل صحبت كرديم. درباره پاتايا گفتني بسيار است از آب و هواي پاتايا گرفته تا تفريحات و مراكز خريد اين شهر. اين مطلب را بخوانيد
پاتايا يك استراحتگاه ساحلي محبوب در خليج تايلند است كه در ۱۵۰ كيلومتري جنوب شرق بانكوك واقع شده است. تفريحات شبانه در پاتايا بسيار معروف و محبوب است، اما مقامات محلي در سال هاي اخير سواحل پاتايا را توسعه داده اند تا پاتايا بيشتر به يك تفريگاه خانوادگي تبديل شود. هر ساله گردشگران زيادي براي انجام ورزش ها و تفريحات آبي مثل موج سواري، اسكي روي آب، غواصي و حمام آفتاب گرفتن به پاتايا و جزاير اطراف آن مي آيند. فعاليت هاي تفريحي ديگري هم مثل بانجي جامپينگ، دوچرخه سواري، چتر بازي، پينت بال، گلف و بوكس تايلندي در اين جزيره براي گردشگران وجود دارد. يكي از جذابيت هاي پاتايا براي گردشگران تعداد زياد رستوران هاي اين منطقه با انواع غذاهاي تايلندي مي باشد. به دليل وجود تعداد زياد گردشگران خارجي رستوران هاي بين المللي و رستوران هاي فرانسوي، ايتاليايي، آلماني، انگليسي و هندي و ژاپني و چيني و … هم در اين جزيره وجود دارد. در پاتايا اقامتگاه ها و هتل هاي بسياري وجود دارد. با اين تعداد زياد گردشگر از تمام دنيا چندان هم جاي تعجب ندارد كه پاتايا داراي اين تعداد اقامتگاه و هتل باشد. ساحل Jomtien كه در ۳ كيلومتري جنوب واقع شده يكي از سواحل آرام اين منطقه مي باشد. تور پاتايا ، تور تايلند همواره در اين منطقه در جريان است.
درباره پاتايا

درباره پاتايا

شهر ساحلي و پر جنب و جوش پاتايا از فرودگاه Suvarnabhumi بانكوك يك ساعت فاصله دارد و داراي امكانات تفريحي آبي، مراكز خريد، كلاب هاي شبانه و موزه هاي ديدني شبانه مي باشد. مي توانيد بر روي صندلي هاي ساحلي كه با چتر هاي آفتاب گير پوشيد شده اند، استراحت كنيد. مي توانيد براي لذت بردن از يك ماساژ تايلندي به مراكز مخصوص اين كار برويد. پاتايا بدون شك يكي از شهر هاي ساحلي جذاب تايلند است و هر ساله گردشگران زيادي از آن ديدن مي كنند.
نكات مهمي كه قبل از سفر به پاتايا بايد بدانيد

ماهيگيري فقط در فصول مختص ماهيگيري مجاز است.
براي ورود به معابد بودايي با لباس مناسب بپوشيد و كفش هاي خود را در بياوريد.
قبل از اجاره موتورسيكلت و اتومبيل حتما آن را بررسي كنيد.
براي اجاره موتورسيكلت و اتومبيل با احتياط عمل كنيد.بيشتر مردم تايلند بسيار مهربان و خونگرم هستند اما در مورد كساني كه بيش از حد در قبالتان لطفي مي كنند و در خريد، تخفيف هاي آن چناني مي دهند حتما با احتياط باشيد.
مراقب ايمني امكانات تفريحي باشيد. بازديد از برخي از موزه ها رايگان است، اما در هنگام خروج برخي از آن ها تا پولي از گردشگر نگيرند، اجازه ي خروج نمي دهند.
از خريد مواد مخدر و يا داروهاي غيرقانوني و هم چنين شركت در معامله هاي غير قانوني و شرط بندي ها پرهيز كنيد.
به پليس تايلند و همچنين مردم محلي احترام بگذاريد. خشمگين شدن در برخي مواقع، چه مقصر باشيد و يا نباشيد فقط اوضاع را بدتر مي كند.
براي چانه زدن هم شرط ادب را رعايت كنيد و به دور از احساسات و صداي بلند صحبت كنيد.
قبل از سفارش غذا و يا قبل از ماساژ و يا مانيكور حتما قيمت را بپرسيد. همين طور قبل از گرفتن تاكسي و يا كرايه ي جت اسكي
شدت تابش آفتاب در پاتايا زياد است. حتما از كرم ضد آفتاب استفاده كنيد.
آب تايلند براي نوشيدن مناسب نيست. بهتر است از بطري هاي آب معدني استفاده كنيد.
براي در امان بودن از شر دزدان بايد خيلي احتياط كنيد.

تاريخچه پاتايا

از زمان رژه ي پادشاه تاكسين Phraya Tak و ارتش او از Ayutthaya به Chanthaburi كه قبل از سقوط پايتخت سابق به دست مهاجرين برمه در سال ۱۷۶۷ اتفاق افتاد، نام پاتايا براي اين منطقه انتخاب شد.
زماني كه ارتش پادشاه تاكسين به پاتايا رسيد پادشاه به نيروهاي محلي به رهبري NaiKlom كه قصد مواجه با او را داشتند حمله كرد. وقتي اين دو رهبر با هم رو به رو شدند، NaiKlom تحت تاثير رفتار مودبانه ي پادشاه تاكسين قرار گرفت و بدون مبارزه تسليم شد و به نيروهاي او پيوست. از آن زمان به بعد مكاني كه اين دو ارتش با هم مواجه شدند Thap Phraya ناميده شد كه به معناي ارتش Phraya بود. اين محل بعدها پاتايا نام گرفت كه نام بادي بود كه در آغاز فصل باراني از جنوب غرب به سمت شمال شرق مي وزيد.
در سال هاي ۱۹۶۰ پاتايا يك دهكده ي كوچك ماهيگيري بود. بعدها در طول جنگ ويتنام كه در اطراف U-Tapao و يا مناطق ديگر مستقر بودند، شروع به بازديد از پاتايا كردند. بر اساس يك داستان تاييد نشده يك گروه ۵۰۰ نفري از سربازان آمريكايي كه در پايگاه نظامي Korat مستقر بودند؛ در ۲۹ ژوئن ۱۹۵۹ براي يك هفته استراحت به پاتايا برده شدند. آن ها خانه هايي از تايلندي ها در انتهاي جنوبي ساحل كرايه كردند. علي رغم مدت كوتاه اقامتشان آن ها زمان خوبي را در اين منطقه گذراندند. بعد از آن نام پاتايا به سرعت در ميان ديگر سربازان آمريكايي پخش شد. بعد از رشد و توسعه ي اين منطقه پاتايا يكي از سواحل تفريحي محبوب در تايلند شد. امروزه سالانه ۴ هزار گردشگر از پاتايا ديدن مي كنند. هتل ها و اقامتگاه هاي تفريحي بسياري جايگزين كلبه هاي چوبي ماهيگيران در ساحل شده اند. يكي از بزرگترين مراكز خريد ساحلي موجود در آسيا، سنترال فستيوال هم در پاتايا مي باشد. امروزه پاتايا در تلاش است تا تصوير گذشته خود را پاك كند و به يك استراحتگاه خانوادگي تبديل شود.
درباره پاتايا

درباره پاتايا
سواحل پاتايا

پاتايا داراي بيش از ۴ كيلومتر خط ساحلي با سواحل زيباي شني و ماسه اي مي باشد. سواحل پاتايا يكي از جذابيت هاي مهم اين منطقه هستند و قايق هاي موتوري و جت اسكي در سواحل براي اجاره وجود دارند. جاده ي ساحلي پاتايا پر از درختان نخل بلند است. رستوران هاي ساحلي زيادي هم در پاتايا وجود دارد.
با استفاده از نقشه ي راهنماي پاتايا مي توانيد بهترين نقاط ديدني و تفريحي و بهترين رستوران ها و مراكز خريد را پيدا كنيد. در بين دو جاده ي شمالي (PattayaNua) و جنوبي پاتايا (Pattaya Tai) امكانات تفريحي و سرگرمي هاي بسياري وجود دارد كه مي توانند تجربه اي فراموش نشدني باشند.
خريد در پاتايا

فرصت هاي خريد متنوع و بسياري در پاتايا وجود دارد. شايد تنوع مراكز خريد در پاتايا همچون بانكوك نباشد اما پاتايا هم داراي بازارهاي خياباني محبوب و پاساژها و مراكز خريد بزرگي مي باشد. مي توانيد انواع اجناس از برندهاي بين المللي تا اجناس تقلبي ارزان را در اين بازار ها تهيه كنيد. علاوه بر آن انواع پوشاك، لوازم آرايشي بهداشتي، لوازم الكترونيكي، اسباب بازي و همچنين انواع گل و گياه و حيوانات خانگي در اين بازار ها به فروش مي رسد.
برخي از اين مراكز خريد با اضافه كردن امكانات تفريحي مثل سالن سينما، سالن بولينگ، موزه و سالن ماساژ توانسته اند لذت خريد و بازديد از اين مراكز خريد را دو برابر كنند.
فعاليت هاي تفريحي در پاتايا

فعاليت هاي تفريحي زيادي در پاتايا وجود دارند كه مي تواند مطابق ميل گردشگران مختلف با رده هاي سني مختلف باشد. بهترين و اولين تفريح رفتن به ساحل است. سواحل پاتايا داراي امكانات تفريحي بسياري مي باشد و ساحل Jomtien يكي از سواحل محبوب در تايلند براي موج سواري است. چتر بازي، غواصي و قايق سواري از ديگر تفريحات ساحلي هستند.
كارتينگ، گلف و پارك هاي آبي و بازديد از مزارع گل اركيده و موزه ها و روستاها مختلف و زيبايي هاي طبيعي آن ها از ديگر فعاليت هاي تفريحي اين منطقه است. با اين رنج گسترده از فعاليت هاي تفريحي موجود در اين شهر مسلما هيچ گردشگري از بازديد از اين شهر پشيمان نخواهد شد. درباره پاتايا و فعاليت هاي تفريحي در پاتايا، مطالب بيشتري در سايت موجود است لطفا آن ها را بخوانيد.
بهترين زمان براي بازديد از پاتايا

همانند ديگر نقاط تايلند پاتايا هم داراي آب و هواي گرمسيري است و تقريبا در تمام طول سال داراي گردشگر است.
نوامبر تا فوريه

اين زمان بهترين زمان براي سفر به پاتايا است. هوا در اين دوره نه خيلي گرم و نه خيلي سرد است و شرايط معتدلي دارد. اين زمان فصل شلوغ گردشگري هم مي باشد و بيشتر سواحل و هتل ها پر از توريست هستند. براي سفر در اين زمان بايد از قبل همه، رزرو ها را انجام دهيد. قيمت ها هم در اين زمان كمي افزايش پيدا مي كنند.
مارس تا مه

در ماه هاي مارس، آوريل و مي هوا گرم و مرطوب مي شود. اما همچنان گردشگران زيادي در منطقه مشاهده مي شوند. سواحل در اين دوره هم بسيار شلوغ هستند اما به شلوغ فصل گردشگري (نوامبر تا فوريه) نمي باشند. بايد حتما عينك آفتابي و كلاه و كرم ضد آفتاب همراه داشته باشيد.
ژوئن تا اكتبر

در طول اين ماه ها باران هاي شديد در پاتايا مي بارد اما اگر به دنبال ساكتي و خلوتي شهر هستيد، اين ماه ها بهترين زمان هستند. دماي هوا خنك تر مي شود و قيمت هتل ها كاهش پيدا مي كند همچنين سواحل خلوت تر هستند. بيشتر گردشگران ترجيح مي دهند در ماه هاي جولاي و آگوست به پاتايا سفر كنند. در اين ماه ها شدت بارش كمتر است و قيمت ها مقرون به صرفه تر. بهتر است كفش مناسب براي زمان هاي بارش باران به همراه داشته باشيد.

اميدواريم اطلاعات مفيد درباره پاتايا تايلند كسب كرده باشيد. در وب سايت ما، مطلب مفيد ديگري درباره پاتايا ، تور پاتايا ، تور تايلند و هتل هاي شهر پاتايا وجود دارد. لطفا اين مطالب را هم بخوانيد.

 


برچسب: بازار هاي پاتايا، ، تور نوروزي پاتايا، جاذبه هاي گردشگري پاتايا، جاذبه ي توريستي، قيمت تور پاتايا، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۱۲:۰۸ توسط:afsaneh موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :